top of page
  • Yazarın fotoğrafıOnAir

Game of Thrones’un yaratıcıları Star Wars’a da el atıyor


Games of Thrones'un yaratıcıları David Benioff ile D. B. Weiss, yeni bir Star Wars serisi yazacak.

Disney’in Salı günü yaptığı açıklamayla, Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ile D.B. Weiss‘in yeni bir Star Wars serisi yazacağı öğrenildi.

Bu yeni seri, Yıldız Savaşları: Bölüm IV – Yeni Bir Umut (1977) filmiyle başlayan Skywalker efsanesinden daha farklı olacak. Ayrıca geçtiğimiz yıl duyurulan Rian Johnson imzalı Star Wars üçlemesinden de bağımsız olacak. Lucasfilm‘in Başkanı Kathleen Kennedy yaptığı bir basın açıklamasında “David ve Dan bugün yaşayan en iyi hikaye anlatıcıları arasında yer alıyor. Karmaşık karakterleri, yaratacakları hikayenin derinliği ve zenginliği çığır açacak ve Star Wars efsanesini heyecan verici yerlere sürükleyecek.” dedi.

Bu yeni Star Wars serisi Benioff ve Weiss açısından önemli bir dönüm noktasına denk geldi zira ünü kısa sürede yayılan Game of Thrones 2019’da sona erecek. Daha önceden açıklama yapan Benioff ve Weiss, HBO için Confederate adlı yeni bir dizi üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Amerikan İç Savaşı’nın farklı şekilde sonuçlandığını kurgulayan alternatif tarih dizisi Confederate’ın hikayesiyle ilgili çok fazla tartışma yaşanmıştı. Kimileri hikayeyi ‘duyarsız’ bulmuştu. HBO da dizinin geleceğine dair herhangi bir açıklama yapmamayı tercih etmişti.

Vizyon tarihi belli değil

Star Wars serisiyle ilgili ortak bir açıklama yapan Benioff ve Weiss “1977 yazında ‘çok çok uzak bir galaksiye’ seyahat ettik. Bize sunulan fırsat için hem minnettarız hem de üzerimizdeki sorumluluktan ötürü biraz korkuyoruz. Game of Thrones’un son sezonu biter bitmez Star Wars serisi için çalışmalara başlayacağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

2012 yılında 4 milyar Dolar’dan fazla para ödeyerek Star Wars serisinin üreticisi Lucasfilm’i satın alan Disney, Benioff ve Weiss imzalı filmlerin ne zaman vizyona gireceğine dair bir şey söylemedi. Disney CEO’su Bob Iger, yazar ve yapımcıların ‘Star Wars mitolojisindeki belirli bir döneme odaklanacağını’ belirtmek dışında hikayeyle ilgili başka detay vermedi.

Kaynak: Variety

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page